prawa do lokalu

Dodane: 01-08-2014 07:39
prawa do lokalu Każdy młody człowiek mieszkający na garnuszku swoich rodziców prędzej czy później musi poczuć chęć zamieszkania na swoim. Jednak planowanie zakupu mieszkania lub jego budowy to bardzo męczący i trudny proceder. Zwykle jest tak, że młodym ludziom brakuje pieniędzy i z tego powodu nici z ich wielkich planów. Otóż niekoniecznie,...Każdy młody człowiek mieszkający na garnuszku swoich rodziców prędzej czy później musi poczuć chęć zamieszkania na swoim. Jednak planowanie zakupu mieszkania lub jego budowy to bardzo męczący i trudny proceder. Zwykle jest tak, że młodym ludziom brakuje pieniędzy i z tego powodu nici z ich wielkich planów. Otóż niekoniecznie, od 1 stycznia 2014 roku ruszył nowy program "Mieszkanie dla młodych”. Jest to program skierowany do młodych ludzi, którzy planują pierwszy zakup mieszkania lub domu.

Warunki pomocy

Na dofinansowanie wkładu własnego do nieruchomości mogą liczyć jednak osoby, które przede wszystkim nie ukończyły 35 lat, nie są właścicielami i współwłaścicielami innego mieszkania bądź budynku, nie posiadają spółdzielczego prawa do lokalu ani osoby, który były wcześniej objęte na zasadzie wspólności majątkowej małżeńskiej. Ci, którzy wynajmowali mieszkanie mogą uzyskać dopłatę, lecz muszą rozwiązać umowę do czasu 6 miesięcy od przeniesienia własności na mieszkanie z dopłatą.

Potrzebny kredyt

Warunkiem otrzymania dopłaty jest zaciągnięcie kredytu w banku, który jest związany umową z BGK. Kredytobiorcą jest nabywca mieszkania, a kwota kredytu musi wynosić co najmniej 50% ceny zakupu mieszkania. Może on zostać udzielony jedynie w złotówkach i może być przeznaczony tylko na zakup mieszkania, a okres kredytowania musi wynosić przynajmniej 15 lat.

Dofinansowanie do budowy

Dofinansowanie mogą uzyskać także osoby, które budują swój własny dom, lecz troszkę zmiennych regułach. W takim przypadku otrzymuje się zwrot części podatku VAT od materiałów budowlanych, lecz będzie to dotyczyć tych nabywców, którzy rozpoczęli budowę po 1 stycznia 2014.

"Mieszkanie dla młodych" to ciekawa inicjatywa rządu, która rozbudowuje poprzedni program "Rodzina na swoim", gdyż obejmuje także osoby, które nie są małżeństwem. Na pewno może zachęcić wielu młodych ludzi do przejścia mieszkania sprzedaż szczecin
Wpis inspirowany jest również nowe mieszkania szczecin
mieszkania z garażem szczecin - tekst jest OK
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj mieszkania szczecin - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.
Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: mieszkania od dewelopera szczecin - moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały.


© 2019 http://zarzadzanie.szczecin.pl/