Poprawa wyglądu zębów

fizjologicznego zwarcia między szczęką a żuchwą, wyrównywania i właściwego ustawiania zębów w łukach zębowych, leczenia wad zgryzu. Istnieją aparaty ruchome oraz stałe. Stosuje się je odpowiednio do wady pacjenta. Aparat ruchom

Poprawa wyglądu zębów

Wikipedia o aparacie ortodontycznym

Aparat ortodontyczny, aparat na zęby, klamerki na zęby (z grec. orthos ? prosty i odous ? ząb) ? aparat służący do przywracania właściwego, fizjologicznego zwarcia między szczęką a żuchwą, wyrównywania i właściwego ustawiania zębów w łukach zębowych, leczenia wad zgryzu. Istnieją aparaty ruchome oraz stałe. Stosuje się je odpowiednio do wady pacjenta.

Aparat ruchomy zaleca się dla dzieci między 4 a 12 rokiem życia, w trakcie wymiany zębów mlecznych na stałe. Zbudowany jest on z akrylowej płytki, klamer i łuków z drutu, dopasowanych do zębów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aparat_ortodontyczny


Wady zgryzu w Wikipedii

Stłoczenie ? zęby są stłoczone w wyniku zaburzenia stosunku wielkości lub ilości zębów do wielkości łuków zębowych
Szparowatość ? widoczne odstępy między zębami pojawiają się, gdy wielkość zębów jest mniejsza niż wielkość miejsca w łuku zębowym
Zatrzymany ząb ? to prawidłowo wykształcony ząb, który tkwi w łuku zębowym lub poza nim
Brak zawiązków zębowych ? po wypadnięciu zębów mlecznych, nie wyrastają zęby stałe, najczęściej dotyczy to ?dwójek? i ?piątek?.
Wstępnej oceny zgryzu może dokonać stomatolog u dziecka w wieku 2-3 lat (przy pełnym uzębieniu mlecznym). Konsultacje ortodontyczne zalecane są dzieciom w wieku 7-9 lat (pierwszy etap wymiany zębów mlecznych na stałe), a następnie w wieku 10-12 lat (ostatni etap wymiany zębów mlecznych na stałe). Leczenie wad zgryzu odbywa się za pomocą aparatów ortodontycznych: ruchomych lub stałych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortodoncja


Dbaj o higienę, to podstawa!

Ważne jest aby codzienne dbać odpowiednio o higienę jamy ustnej i zębów. Mycie zębów powinno się odbywać przynajmniej 2 razy dziennie. Do tego raz w tygodniu powinniśmy wyczyścić przestrzenie między zębowe przy pomocy nici dentystycznej. Poleca się też stosowanie płynu do płukania jamy ustnej jako uzupełnienie codziennego zabiegu higieny.

Ważne jest aby zrezygnować z jedzenia dużej ilości słodyczy, a jeżeli już zdarzy się nam zjeść coś słodkiego należy jak najszybciej umyć zęby. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko próchnicy czy innych ubytków.



© 2019 http://zarzadzanie.szczecin.pl/