O przewozach międzynarodowych

ałalności człowieka. Jest obiektem regulacji szeregu konwencji międzynarodowych, jak również prawodawstwa krajowego. Konwencje i regulacje międzynarodowe Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym15 ? regulująca zasady poruszani

O przewozach międzynarodowych

Konwencje i regulacje międzynarodowe

Uwarunkowania prawne

Osobny artykuł: Prawo transportowe.

Transport drogowy jest jedną z bardziej uregulowanych prawnie sfer działalności człowieka. Jest obiektem regulacji szeregu konwencji międzynarodowych, jak również prawodawstwa krajowego.
Konwencje i regulacje międzynarodowe

Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym15 ? regulująca zasady poruszania się po drogach
Konwencja CMR16 ? określająca wzór międzynarodowego listu przewozowego
Konwencja ADR17 ? dotycząca transportu materiałów niebezpiecznych
Konwencja TIR18 ? dotycząca tranzytu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym
Konwencja ATP19 ? dotycząca przewozów towarów szybkopsujących się
Konwencja AETR20 ? dotycząca czasu pracy kierowców
Umowa INTERBUS21 ? dotycząca międzynarodowych przewozów pasażerskich


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_drogowy


Opłacalność zagranicznych przejazdów busami

Trzeba przyznać, że przejazd osób busami za granicę to jedna z popularniejszych form transportu pracowników wyjeżdżających na emigrację w poszukiwaniu lepiej płatnego zajęcia. Okazuje się, że wynajęcie busa jako środka transportu to bardzo opłacalny sposób na przewiezienie kilkunastoosobowej ekipy. Każdy z członków wyprawy uiszcza odpowiednią opłatę za taki transport i rozłożone koszty sprawiają, że kwota, jaką musi uregulować każdy z uczestników przejazdu nie jest tak wysoka. Bardzo popularne jest także wynajmowanie busów jako transportu za granicę do pracy w sytuacji, gdy spora część wyjeżdżających osób pochodzi na przykład z jednej miejscowości, co bardzo często ma miejsce szczególnie na wsiach.


O Ikarusie

Ikarus ? przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji autobusów. Jego główna siedziba mieści się w Budapeszcie na Węgrzech. Autobusy produkowane są w Székesfehérvár. Ikarus należał do 2006 roku do koncernu Irisbus.

W 1913 roku przedsiębiorstwo skupiło się głównie na budowaniu samochodów i podczas I wojny światowej miało spore zyski. W 1927 roku Ikarus wygrał międzynarodowy przetarg i dostarczył 60 krótkich autobusów. Ok. 1933 roku Ikarus zaczął mieć problemy finansowe, przez co przerwał produkcję wielu modeli pojazdów. W 1935 roku przedsiębiorstwo wznowiło produkcję i całkowicie funkcjonowało podczas II wojny światowej. 23 lutego 1949 roku Ikarus połączył się z producentem samolotów Ikarus Gép és Fémgyár Rt.

W 1955 i 1956 roku nowe modele (Ikarus 620, 630 i 31) rozpoczęto sprzedawać w Chinach, Birmie oraz Egipcie. W 1962 roku Ikarus sprzedał za granicą 8000 autobusów. W 1970 roku firma zajęła drugie miejsce na targach Expo w Monako. Dzięki tej nagrodzie pokazała swoją pozycję w Europie. W latach 70.-90. Ikarus eksportował na Kubę autobusy i części zamienne, które były tam wykorzystywane do produkcji autobusów Girón. W 1971 roku przedsiębiorstwo wyprodukowało swój 100 000. autobus, a z każdym rokiem transakcje były coraz większe. W 1973 roku koncern Ikarus stał się czwartym pod względem wielkości producentem na świecie, ale pojawił się problem braku surowców, przez co dostawy znacznie się opóźniały. Największym importerem Ikarusów były Niemcy, lecz po połączeniu NRD i RFN zyski spadły o 10%.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ikarus



© 2019 http://zarzadzanie.szczecin.pl/