Jest wiele rodzajów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej opłacalne.

Montaż jednak wymaga niemałego doświadczenia, dlatego powinno się skontaktować się z osobą, która montuje .

Geotermalna energia- uzyskiwanie

pompy ciepła gdańsk
Głównym sposobem pozyskiwania energii geotermalnej jest tworzenie odwiertów do zbiorników gorących wód geotermalnych.
W pewnej odległości od otworu czerpalnego wykonuje się drugi otwór, którym wodę geotermalną po odebraniu od niej ciepła, wtłacza się z powrotem do złoża.
Wody geotermiczne są z reguły mocno zasolone, jest to powodem szczególnie trudnych warunków pracy wymienników ciepła i innych elementów armatury instalacji geotermicznych.
Energię geotermiczną wykorzystuje się w układach centralnego ogrzewania jako podstawowe źródło energii cieplnej.
Drugim zastosowaniem energii geotermicznej jest produkcja energii elektrycznej.
Jest to opłacalne jedynie w przypadkach źródeł szczególnie gorącychŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_geotermalna

Kwestia energii alternatywnej w Wikipedii

Energia alternatywna ? energia pozyskiwana metodami innymi niż podstawowe sposoby uzyskiwania energii, czyli spalanie paliw kopalnych lub rozszczepienie jąder atomów. W kategorii energia alternatywna mieści się: kategoria energii odnawialnej opartej na odnawialnych źródłach energii, jak również energia z nowych, dotychczas niewykorzystywanych źródeł energii takich jak np.
hydrat metanu. Technologie, które dzisiaj są akceptowalne, takie jak pompy ciepła czy ogniwa paliwowe, zanim stały się takimi, musiały uzyskać odpowiedni do zaakceptowania koszt przetwarzania energii.

Podobny proces obniżania kosztów ma teraz miejsce z samochodami na wodór, samochodami na sprzężone powietrze, a w przyszłości może objąć też syntezę termojądrową z zimną fuzją włącznie.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_alternatywna

Energi termiczna z wnętrza Ziemi

pompy ciepła gdańsk Energie geotermalna od stulecie jest wykorzystywana przez ludzi do ogrzewania.

Świetnym przykładem mogą być antyczne łaźnie w Japonii czy Chinach, które korzystają jedynie z ciepła z wnętrza ziemi do ogrzania wody w zbiornikach wodnych.

Człowiek jednak od niedawna zaczął wykorzystywać potencjał drzemiący pod ziemią w postaci źródła ciepła dla domów mieszkalnych.

Wcale nie wymaga to jakiś specjalnych warunków cz predyspozycji danej szerokości geograficznej. Na działce, gdzie stoi nieruchomość wywierca się kolejne otwory, które pobierają ciepło spod ziemi i transferują je do naszego mieszkania za pomocą pompy ciepła.

Całość jest bezobsługowa i automatyczna, oraz spełnia funkcję ogrzewania i chłodzenia w zależności od pory roku..

Dodane: 27-09-2016 05:26

Tagi: gdańsk usługi dom pompy ciepła ogrzewanie

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk